Belçim Bilgin kimdir, kaç yaşında, nereli? Belçim Bilgin hangi filmlerde rol aldı? Belçim Bilgin’in yeni sevgilisi kim?

Belçim Bilgin yeni sevgilisiyle görüntülenmesinin ardından gündemde yerini aldı. Belçim Bilgin ve sevgilisinin kim odluğu merak konusu oldu. Peki, Belçim Bilgin kimdir, kaç yaşında, nereli? Belçim Bilgin hangi filmlerde rol aldı? Belçim Bilgin’in yeni sevgilisi kim? İşte ayrıtılar…

BELÇİM BİLGİN KİMDİR?

Belçim Bilgin, 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da doğdu.İlkokulu Ankara’da Salih Alptekin İlkokulu’nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun’a taşındı. Ortaokulu ve 1999 yılında bitirdiği liseyi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi’nde okudu.

2002 yılında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü’nde okumaya başladı. Bu sıralarda lise yıllarından beri tiyatrocu olmak isteyen Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan’la tanıştı. Yılmaz Erdoğan’ın ders verdiği Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) Workshop’lara katıldı. Bu olaydan sonra “Sıfır Kilometre” adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris’e yerleşti. Paris’de iki sene kalan Belçim “Dol” adlı filmde de rol aldı. 2006 yılında Türkiye’ye döndü. 2006 yılında Yılmaz Erdoğan’la evlendi.

Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem`in filmi ‘Sıfır Kilometre’de başrol oynayan Belçim Bilgin, Cannes Film Festivali’ne katıldı.

2011 yılında Yusuf Pirhasan’ın yönettiği “Kurtuluş Son Durak” adlı filmde oynadı. Filmde Belçim Bilgin ile birlikte Demet Akbağ, Asuman Dabak, Ayten Soykök,Nihal Yalçın, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu veYavuz Bingöl de rol aldı.

Belçim Bilgin, kadın iletişim ve araştırma derneği olan “Uçan Süpürge” ile çocuk evliliğinin önlenmesi için çalışmalarda bulundu. Birçok kente giderek bu konuda bilinçlendirme toplantılarına katıldı.

Belçim Bilgin, 10 Ağustos 2006 tarihinde Yılmaz Erdoğan ile evlendi. Rodin Nazım (d.2010) adında bir oğlu ve Yılmaz Erdoğan’ın ilk evliliğinden olma Berfin adında kızı olmak üzere iki çocuğu vardır. Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan çifti çocukları ile birlikte 2014 şubatında Amerika’ya taşındı ve Beverly Hills’e yerleşti.

BELÇİM BİLGİM HANGİ FİLMLERDE OYNADI?

2015 – Annemin Yarası

2014 – Çalsın Sazlar

2014 – Sadece Sen

2013 – Kelebeğin Rüyası

2012 – Sessiz

2012 – Gergedan Mevsimi

2011 – Kurtuluş Son Durak

2011 – Keşanlı Ali Destanı

2011 – Aşk Tesadüfleri Sever

2009 – Güldünya

2008-2009 – Yol Arkadaşım

2008 – Güz Sancısı

2007 – Dol

2006 – Hatırla Sevgili

2005 – Sıfır Kilometre

BELÇİM BİLGİN’İN SEVGİLİSİ KİM?

Belçim Biligin, İtalyan asıllı Kanadalı yapımcı Alfredo Di Blasio ile bir süredir aşk yaşıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir