Atatürk’e ve Yerlikaya’ya hakaret eden Kuveytli için tutuklama kararı

Trabzon’da bir kişinin Arap bir turisti darp etmesinin ardından sosyal medya hesabından Atatürk’e ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya hakaret eden Kuveytli yazar Abdülaziz E. Alhajri hakkında tutuklama kararı verildi.

Atatürk’e hakaretin ardından İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Abdülaziz E. Alhajri hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıklamıştı. Alhajiri bu açıklamanın ardından Yerlikaya’yı hedef alarak “Benim adım Abdulaziz Dhuwaihi bin Rumaih Al-Hajri. Biz ırkçılığı, bir Kuveyt vatandaşına saldırınızı kınıyoruz, siz ise dinimize, Peygamberimize, devletimize, şeyhlerimize hakaret ediyorsunuz, İçişleri Bakanı olduğunuz için sizden korkacağımı mı sanıyorsunuz? Ayakkabımı ağzına sokarsan kişisel bilgilerini ifşa ederek sana dava açarım, seni barbar p*ç.” ifadesini kullanmıştı. İYİ Parti de Alhajri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, tutuklama kararını sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“18/09/2023 tarihinde Kuveytli sözde gazeteci Abdülaziz E. Alhajri hakkında avukatlarımız aracılığıyla yaptığım şikayet kapsamında az önce Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından verilen bilgiye göre şüpheli hakkında 2. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmıştır. Buna ek olarak şüphelinin yurtdışında olması sebebiyle tutuklanması beklenmeden, Asliye Ceza Mahkemesinde kamu davası açılacağı bilgisi de verilmiştir. Bir kez daha vurgulamak isteriz ki, Türk vatandaşlığı bizim için dolar yeşili değil, kan kırmızısıdır. Buna karşı duranlarla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir