Gazze ve şehitlerimiz için Galata Köprüsü’nde bir ilke imza atılacak: 1 Ocak sabahı binler tarihi eylemde buluşacak

Gazze’de yıllardır süren ve 7 Ekim itibariyle zirve yapan İsrail zulmüne ‘dur’ demek ve terör örgütü PKK ile girilen çatışmada vatan uğruna şehit düşen 12 askerimiz için, Türkiye’deki 29 Sivil Toplum Kuruluşunun (STK) bir araya gelerek oluşturduğu

Milli İrade Platformu

üyesi 308 sivil toplum kuruluşunun organizasyonunda İstanbul’da tarihi bir eyleme imza atılacak.

1 Ocak 2024 sabahı saat 08:30’da İstanbul’un simgelerinden birisi olan Galata Köprüsü’nde, “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” sloganıyla yürüyüş ve protesto gösterisi düzenlenecek.

Yürüyüş saatinde trafiğe kapatılacak olan Galata Köprüsü, Cumhuriyet tarihinin ilk kitlesel yürüyüşüne tanıklık edecek.

Sabah namazının manevi ikliminden güç alınacak

Sabah namazını Ayasofya, Sultan Ahmet, Süleymaniye ve Yeni Camii’nde eda edecek olan binlerce vatandaş daha sonra Galata Köprüsü’nde buluşarak birliğimizi-beraberliğimizi tüm tüm dünyaya gösterecek.

8.30’da Sultanahmet meydanından başlatılması planlanan yürüyüş, Galata Köprüsü’ne kadar sürecek ve eylem burada devam edecek.

“Birlik ve beraberliğimizi tüm dünyaya gösterelim”

Milli İrade Platformu üyeleri 25 Aralık’ta basın açıklaması yaparak yapılacak olan eylem için tüm vatandaşları tarihi Galata Köprüsü’ne davet etmişti.

Platform adına basın açıklamasını okuyan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Başkanı İbrahim Beşinci, yılın ilk gününde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye ve Yeni Camii’de sabah namazının manevi ikliminde buluşup Galata Köprüsü’ne akın akın yürüyecek, birlik ve beraberliği tüm dünyaya göstereceklerini dile getirerek,

“100 yıl önce bu köprüde emperyalizme karşı nasıl başkaldırdıysak, yılın ilk gününde ‘Dünya Dursun, Dünya Duysun, Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet’ hakikatini tüm dünyaya haykıracağız. Ben, sen, o demeden, tüm milletimizi bu büyük günde Galata Köprüsü’ne bekliyoruz”

demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir