İYİ Parti’den istifa etti: ‘Adaylığı satın almayacağız’

Kapatılan Tekirova Belediyesi’nin eski başkanı Yusuf Üras, Kemer’de 2019 seçimlerinde MHP’den Cumhur İttifakı’nın belediye başkan adayı oldu. Seçimi kaybeden Üras, bir süre sonra partisinden istifa edip İYİ Parti’ye geçti. Yusuf Üras, genel seçimde de İYİ Parti için çalıştı. 31 Mart yapılacak seçimlerde İYİ Parti’den Kemer Belediye Başkan adayı olarak açıklanmayı bekleyen Yusuf Üras, Eylül 2023’te Arslanbucak Mahallesi’nde seçim ofisi açtı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve kendisinin yan yana fotoğrafını binaya kaplattıran Yusuf Üras, bugün yaptığı basın açıklamasında, kendisine verilen sözün tutulmadığını, İYİ Parti’de adaylıkların ihale yapılır gibi verildiğini öne sürerek, partisinden istifa ettiğini söyledi.

‘ADAYIMIZSINIZ’ DEDİLER’

‘ASLA ADAYLIKLARI PARAYLA SATIN ALMAYACAĞIZ’

Parti içerisinde bazı kişilerin partiden nemalandığını öne süren Yusuf Üras, “Partiden nemalanan insanların bizden para istemeleri ve başka adaylarla bizi kıyaslamaya çalışmaları bizi rahatsız etmiştir. Çünkü biz Kemer’e olan sevgimizi, sevdamızı, hizmet aşkımızı kimsenin pazarlık maşası olarak, pazarlık konusu yapmamız mümkün değil. Dolayısıyla parti şu anda pazarlık aşamasında. Hatta biraz önce bana ‘İstifa etme, biraz daha bekle’ demelerine rağmen, biz bu pazarlığın içerisine oturmadık. Kemer’imize hizmet mücadelemize, yolumuza devam edeceğiz. Ama asla adaylıkları parayla satın almayacağız, kime satmak istiyorlarsa satabilirler” diye konuştu.

‘TEK TEK DEŞİFRE EDECEĞİZ’

Basın açıklamasının ardından Yusuf Üras’ın seçim ofisindeki Meral Akşener fotoğrafları sökülmeye başlandı. Söküm işleminin Akşener’in gözlerinden başlanması sırasında Yusuf Üras, “Gözlerine inanmıştım, gözlerine dokunmasa iyiydi” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir