WhatsApp’tan fotoğraf ve video yeniliği

Sosyal ağ platformu WhatsApp, kullanıcıların fotoğraf ve videoları sıkıştırma olmadan tam kalitede gönderebilmelerini sağlayacak yeni özelliklerini güncelliyor. Bu güncelleme, WhatsApp’ın kullanıcıların fotoğrafları 4K çözünürlükte gönderebilmesine imkan tanıdığı birkaç ay sonrasında geliyor. Yeni işlevsellik, WhatsApp kullanıcılarının fotoğraf ve videoları sıkıştırmadan tamamen göndermelerine olanak tanıyacak. WhatsApp güncellemesi önce iOS cihazlarla başlayacak, ardından Android’e yayılacak.

WhatsApp, Meta’nın (eski adıyla Facebook) Ağustos ayından bu yana yaptığı birçok değişiklikle gündeme gelmeye devam ediyor. Fotoğraf ve videoları 4K çözünürlükte gönderme özelliği, iOS’ta WhatsApp sürümü 23.11.0.76 ve Android’de sürüm 2.23.12.13 ile uyumlu. Apple’da WhatsApp sürümü 23.24.73’e güncellenmesiyle, kullanıcılar artık videoları ve resimleri tamamen sıkıştırmadan gönderebilecek. Bu özellik, kullanıcı Belge seçeneği yerine Fotoğraf ve Video Kütüphanesi’ni seçtiğinde çalışıyor. Yükleme, maksimum 2GB boyutla sınırlı. Android sürümünün güncellemesi yakında yayınlanacak. Apple iPhone sahipleri, yeni güncellemeyi birkaç gün içinde görecekler, Android sürümü ise birkaç hafta sonra gelebilir.

WhatsApp’tan fotoğraf ve video yeniliği

WhatsApp’ın en son sürümü, kaçırılan çağrıları belirten yeni konuşma balonları ve WhatsApp avatarınıza göre mesajlara yeni tepkiler sunuyor. iOS ve Android için yeni WhatsApp güncellemesinin tam yayılım detayları henüz belli değil. Ancak, kullanıcılara WhatsApp platformu üzerinden gönderdikleri fotoğraf ve videoların kalitesini koruma seçeneği sunuyor.

WhatsApp, yeni özellikleri resmi olarak duyurdu, ancak bazı kullanıcılar bu özellikleri diğerlerinden daha erken alabilir. Resmi değişiklik kaydı, WhatsApp’ın büyük gruplarda herkesi çaldırmadan sesli sohbetleri başlatma özelliğini yayınladığını belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir